WCZT

pl | en

Homogenizator kulkowy Precellys 24 (Bertin)

Rozdrabnianie mechaniczne (homogenizacja) biologicznych materiałów takich jak tkanki roślinne i zwierzęce, komórki bakterii, drożdży i grzybów poprzez wytrząsanie w zawiesinie kulek szklanych lub ceramicznych o odpowiednio dobranej średnicy. Homogenizator pozwala na jednoczesne rozdrabnianie 24 próbek w probówkach o pojemności maksymalnie 2 mL. Rotor urządzenia zapewnia ruchy probówek w trzech osiach z prędkością maksymalną 6800 rpm i płynną regulacją szybkości. Typowe aplikacje obejmują izolację DNA, RNA, białek, lipidów, toksyn, leków i ksenobiotyków z szerokiego spektrum materiałów biologicznych.

Aparatura zlokalizowana jest w budynku A.

artykuły powiązane

SEMINARIUM NAUKOWE W WIELKOPOLSKIM CENTRUM ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII

Profesor Bogdan Marciniec uprzejmie zaprasza na kolejne Seminarium w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii, które odbędzie się w dniach 26 i 27 czerwca 2017 roku w sali 111 (I piętro, budynek D) przy ul. Umultowskiej 89C. zobacz więcej »

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Wyjątkowa okazja, aby zobaczyć przestrzenie WCZT, a także dowiedzieć się więcej na temat naszej działalności. zobacz więcej »

partnerzy

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.