WCZT

pl | en
WCZT wyróżnione EuroSymbolem 2016

EuroSymbol 2016 dla WCZT

Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii wyróżnione zostało "EuroSymbolem 2016" w kategorii "Synergii Nauki i Biznesu".

Kapituła Programu zgodnie przyznała, że WCZT w sposób modelowy tworzy platformę współpracy nauki i biznesu. Elastyczność podejścia, kapitał intelektualny oraz umiejętność wykorzystania dostępnego potencjału tworzą z konsorcjum projektu nowe standardy dla R&D.

WCZT jest konsorcjum otwarty na współpracę z innymi uczelniami, instytutami naukowymi oraz podmiotami gospodarczymi reprezentującymi wysoki poziom badań w obszarze syntez i technologii materiałów i biomateriałów, których zastosowanie jest podstawą realizacji wyzwań zdefiniowanych dla nauki w Programie Operacyjnym „Innowacyjna Gospodarka”.

EuroSymbol jest wyrazem docenienia dotychczasowych działań i osiągnieć popartych wynikami w zakresie współpracy nauka-biznes. Wyróżnienie jest przyznawane corocznie, począwszy od 2010, przez redakcje „Monitora rynkowego” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz „Monitora Biznesu” w „Rzeczpospolitej”.

http://poznanska-dolina-krzemowa.html

materiały dodatkowe

partnerzy

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.